Zamknij

Kalendarz szczepień przeciw COVID-19

18:02, 11.01.2021 Redakcja Aktualizacja: 00:40, 22.01.2021
Skomentuj
Przedstawiono w końcu początkowy plan szczepień zgodnie z narodowym programem poza tzw. grupą zero. W pierwszej kolejności szczepieni będą seniorzy.

Harmonogram szczepień przedstawił podczas konferencji prasowej w poniedziałek, 11 stycznia pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień, minister Michał Dworczyk.

Kalendarz jest następujący:
- 15 stycznia - uruchomiona zostanie centralna rejestracja i możliwość umawiania szczepień seniorów powyżej 80. roku życia;
- 18 stycznia - rozpoczną się szczepienia mieszkańców domów pomocy społecznej;
- 22 stycznia - tego dnia rozpocznie się umawianie terminów szczepień osób powyżej 70. roku życia;
- 25 stycznia - rozpoczną się szczepienia populacyjne dla seniorów powyżej 70. roku życia.

Na szczepienie można zapisać się na trzy sposoby: przez internet, bezpośrednio w przychodni lub telefonicznie.

By zapisać się telefonicznie, należy zadzwonić pod specjalnie uruchomioną infolinię o numerze 989. Numer jest bezpłatny. Pod tym numerem senior uzyska kontakt z konsultantem, który zapisze chętną osobę na konkretny termin, w dowolnym punkcie - nie musi to być punkt szczepień w miejscu zamieszkania. Dzień przed szczepieniem senior otrzyma wiadomość SMS z przypomnieniem o wizycie.

W sieci rejestracja będzie możliwa przez Internetowe Konto Pacjenta. Z kolei jeśli chodzi o przychodnie, w powiecie kościańskim na obecną chwilę jest pięć takich placówek, w których będą dokonywane szczepienia. Ich listę przedstawialiśmy w artykule: Na razie pięć punktów szczepień na COVID-19 w powiecie kościańskim. Dodajmy, że na obecną chwilę na stronie rządowej nie ma przychodni w Czempiniu, która tam pierwotnie widniała. Prawdopodobnie lista jest jeszcze weryfikowana.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%