Zamknij

Tak będzie wyglądać nowa elewacja urzędu miasta i siedziby starostwa w Kościanie

08:52, 21.12.2020 Redakcja Aktualizacja: 09:11, 21.12.2020
Skomentuj
Ogłoszono przetarg na remont elewacji siedziby starostwa i urzędu miasta w Kościanie przy al. Tadeusza Kościuszki. Oferty można składać do 18 stycznia 2021 roku.

Na przyszły rok zaplanowano wykonanie modernizacji elewacji na ścianach południowej, wschodniej - frontowej i północnej. Rozpoczęcie prac planowane jest na kwiecień 2021 roku. Na efekt końcowy musimy poczekać do jesieni przyszłego roku, ale to nie będzie koniec robót elewacyjnych. Kolejne etapy obejmą ściany zachodnie i ściany wokół parkingu wewnętrznego.

W ramach modernizacji planowane jest skucie istniejącego tynku w całości z wyjątkiem detali architektonicznych. Zastosowany zostanie tynk wapienny, podobny do oryginalnego tynku historycznego, w którym będzie odtworzone boniowanie i inne detale wokół okien. Ponadto, fragment ściany północnej zostanie poddany termomodernizacji. Dotychczasowa drewniana stolarka okienna zostanie zastąpiona nową PVC, a drzwiowa odtworzona w tym samym rysunku. Całość elewacji będzie pomalowana na różne odcienie beżu. Efekt wizualny wyremontowanego budynku wzbogaci jego iluminacja.

Elewacja tego historycznego budynku związanego z powiatową administracją, w którym przed II wojną światową mieściło się starostwo i mieszkanie Starosty Kościańskiego, nie była remontowana po 1989 roku.

W tym roku usunięto, przewidziane projektem, drzewa rosnące przed ścianą frontową siedziby urzędów.
Projekt modernizacji elewacji i rozbudowy budynku starostwa i urzędu miejskiego w Kościanie opracowano w 2013 r.
(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%