Zamknij

Szedł pieszo z narkotykami po ekspresówce

14:15, 17.12.2020 Redakcja Aktualizacja: 14:15, 17.12.2020
Skomentuj
27-letni mężczyzna szedł pieszo poboczem drogi ekspresowej S5, a w trakcie kontroli okazało się, że jest poszukiwany oraz posiada przy sobie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zdarzenie miało miejsce około godz. 7.00 16 grudnia. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościanie otrzymał informację o mężczyźnie, który miał poruszać się poboczem drogi krajowej S5. Mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, co dodatkowo zagrażało jego zdrowiu, a nawet życiu na tak ruchliwej drodze.

- Policjanci, którzy dotarli na miejsce przystąpili do legitymowania pieszego, który od samego początku był bardzo zdenerwowany. Nie miał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości i twierdził, że zgubił portfel z dokumentami i pieniędzmi, dlatego próbuje ,,na stopa" dostać się do Olsztyna - informuje Paulina Piechowiak z KPP w Kościanie.

Policjanci w trakcie sprawdzenia ustalili, że 27-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Lesznie.

Ponadto w trakcie kontroli bagażu mężczyzny, w paczce po papierosach, policjanci znaleźli woreczek z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego. Okazało się, że było to 0,70 gram marihuany. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że znalazł ten zwinięty woreczek na pustostanie, gdzie wcześniej nocował.

Został zatrzymany, a następnie usłyszał policyjne zarzuty. Odpowie z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%