Zamknij

Wojewoda wielkopolski odwołany

15:52, 16.12.2020 Redakcja Aktualizacja: 15:52, 16.12.2020
Skomentuj
Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, odwołał Łukasza Mikołajczyka z funkcji wojewody wielkopolskiego. Powodem dymisji była decyzja wojewody w sprawie zamku w Stobnicy.

Pod koniec listopada wojewoda wielkopolski utrzymał w mocy zgodę na budowę gigantycznego zamku w Puszczy Noteckiej, choć w toku postępowania administracyjnego stwierdzono naruszenie prawa przy wydawaniu pozwolenia przez starostę obornickiego.

Służby wojewody uzasadniały tą decyzję naczelną zasadą trwałości decyzji administracyjnych, ugruntowanym orzecznictwem sądów administracyjnych, nowelizacją prawa budowlanego oraz nieodwracalnością skutków dla środowiska przyrodniczego i upływem czasu od wydania decyzji. Jak poinformował wówczas urząd wojewódzki, okoliczności te nie pozwalają na stwierdzenie nieważności i wstrzymanie decyzji starosty obornickiego.

Decyzję wojewody skrytykował szef MSWiA, który złożył wniosek o jego odwołanie.

- Kończę służbę Wielkopolsce z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku - napisał w oświadczeniu odwołany wojewoda. - Był to czas pełen wyzwań. Nieprzewidywalny, wyjątkowy i trudny.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%