Zamknij

Przedłuży się budowa wiaduktu kolejowego na Gostyńskiej [ZDJĘCIA]

15:28, 29.10.2020 Maciej Sibilak Aktualizacja: 19:04, 11.03.2021
Skomentuj
Nie uda się dotrzymać zaplanowanego na koniec roku terminu oddania wiaduktu kolejowego na ulicy Gostyńskiej w Kościanie. PKP PLK przewiduje, że zakończenie prac przy tej inwestycji nastąpi w I kwartale przyszłego roku.

- Ze względu na podziemną infrastrukturę gazową, na którą wykonawca niespodziewanie natrafił w trakcie robót w miejscu nowo projektowanej jezdni, konieczne jest usunięcie kolizji - wyjaśnia Radosław Śledziński, z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Wymaga to większego niż zakładano zakresu prac. W związku z tym otwarcie obiektu przewidujemy w I kwartale przyszłego roku.

Pomimo problemów prace przy budowie tunelu pod torami na ulicy Gostyńskiej w Kościanie postępują w szybkim tempie. - Konstrukcja wiaduktu jest już gotowa. Prace z wykonaniem żelbetowej konstrukcji murów oporowych wraz z ich izolacją, która zapewni odpowiednie utrzymanie obiektu, są już zaawansowane w 95 proc. - tłumaczy Radosław Śledziński. - Zabezpieczono już około jednej trzeciej powierzchni betonowych przed korozją. Prace w tym zakresie sukcesywnie postępują. Powstaje ponadto system kanalizacji, odpowiedzialny za właściwe odprowadzanie wody deszczowej. Prace są już na ukończeniu - wykonano je w około 90 proc.

Zobacz także:
Pod wiaduktem na Gostyńskiej będzie ścieżka rowerowa

Fot. Maciej Sibilak

(Maciej Sibilak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%