Pod wiaduktem na Gostyńskiej będzie ścieżka rowerowa

Prace przy budowie tunelu pod torami na ul. Gostyńskiej w Kościanie postępują w szybkim tempie. W przeciwieństwie do wiaduktu na ul. Młyńskiej, projekt przewiduje powstanie odseparowanej od jezdni ścieżki rowerowej.

Budowa wiaduktu na ulicy Gostyńskiej w Kościanie

Po otwarciu tunelu pod wiaduktem kolejowym na ul. Młyńskiej największe kontrowersje budziła kwestia braku wydzielonej ścieżki rowerowej. Przejeżdżający tamtędy rowerzyści skazani są na poruszanie się ruchliwą jezdnią bądź oddzielonym barierką wąskim chodnikiem. Na szczęście nie będą mieć już takich dylematów jadąc drugim, budowanym obecnie tunelem.

Pod wiaduktem na ulicy Gostyńskiej dla rowerzystów przewidziano odpowiednio zabezpieczoną ścieżkę rowerowąmówi Radosław Śledziński, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.Jeśli chodzi o wiadukt na ul. Młyńskiej, to ze względu na układ drogowy oraz znajdujące się w pobliżu zabudowania, nie było możliwości budowy odseparowanej od jezdni ścieżki rowerowej w tunelu.

Budowa nowego wiaduktu kolejowego na ul. Gostyńskiej w Kościanie sukcesywnie postępuje. – Na ukończeniu są już prace związane z wykonaniem żelbetowej konstrukcji murów oporowych wraz z ich izolacjąinformuje Radosław Śledziński.Gotowa jest konstrukcja wiaduktu pod torami kolejowymi. Obecnie realizowane są roboty związane z izolacją płyt dennych i ścian obiektu. Powierzchnie betonowe są zabezpieczane przed korozją. Dzięki inwestycji kierowcy zyskają możliwość bezkolizyjnego przejazdu pod torami. Właściwe utrzymanie obiektu zapewni m.in. budowane odwodnienie.

Zgodnie z zapowiedziami PKP PLK wiadukt na ulicy Gostyńskiej ma być gotowy do końca roku. Tunel pod wiaduktem na ulicy Młyńskiej otwarto dla ruchu samochodowego 24 lipca.