Zamknij

Jednak system hybrydowy w szkołach?

13:56, 26.08.2020 Redakcja Aktualizacja: 13:57, 26.08.2020
Skomentuj
Po otrzymanych od służb sanitarnych wyjaśnieniach, Zarząd Powiatu Kościańskiego podjął decyzję o prowadzeniu zajęć w trzech szkołach podległych starostwu powiatowemu w systemie hybrydowym.

Jak napisano w komunikacie wystosowanym z dnia 26 sierpnia wystosowanym przez starostwo powiatowe: "Z otrzymanych dzisiaj od służb sanitarnych informacji wynika, że organizacja roku szkolnego należy do wyłącznej kompetencji dyrekcji szkół po otrzymaniu zgody organu prowadzącego - Powiatu Kościańskiego. W związku z tym Zarząd Powiatu Kościańskiego podjął decyzję, że w szkołach prowadzonych przez Powiat Kościański zajęcia szkolne we wrześniu odbywać się będą w systemie hybrydowym".

Jednocześnie w komunikacie zaznaczono, iż "wobec zmienności decyzji organów sanitarnych oraz władz państwowych odpowiedzialnych za oświatę, trudno ocenić, czy dzisiejsza decyzja nie będzie musiała jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego zostać zmieniona".

Przypomnijmy, że system hybrydowy polega na tym, że uczniowie z jednej klasy zostają dzieleni na dwie grupy i w tym samym czasie jedna grupa uczy się w szkole, a druga zdalnie z domu. Dotyczy to trzech następujących szkół na terenie powiatu kościańskiego: Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. F. Ratajczaka w Kościanie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych J. Kasprowicza w Nietążkowie oraz Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Kościanie.

Przypomnijmy, że we wtorek, 25 sierpnia najpierw powiat informował o systemie hybrydowym, a następnie o rezygnacji z niego. Pisaliśmy o tym w artykule: Wszystkie szkoły rozpoczną naukę w trybie stacjonarnym.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%