Zamknij

W tym roku boiska nie będzie

10:23, 05.08.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:23, 05.08.2020
Skomentuj
Planowana na ten rok miejska inwestycja związana z przebudową piłkarskiego boiska treningowego znajdującego się przy ul. Maya w Kościanie nie dojdzie do skutku. Powodem jest kryzys finansowy związany z koronawirusem.

Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie zaciągnięcia przez miasto kredytu w wysokości 3,5 mln zł na miejskie inwestycje, w tym budowę drogi dojazdowej do ul. Północnej, budowę ul. Czempińskiej oraz przebudowę boiska treningowego przy Stadionie Miejskim. Zgodnie z założeniem boisko ma służyć przede wszystkim dzieciom i młodzieży trenującej w Obrze.

O plany związane z boiskiem dopytuje radny Łukasz Naglik. - Proszę o wskazanie konkretnego terminu rozpoczęcia i planowanego zakończenia inwestycji oraz ile środków Pan Burmistrz zabezpieczył w tegorocznym budżecie na to jakże potrzebne przedsięwzięcie - zapytał radny Naglik w piśmie do burmistrza wystosowanym 17 lipca.

W odpowiedzi z dnia 3 sierpnia burmistrz Piotr Ruszkiewicz wskazuje, że z powodu przedłużających się prac projektowych to zadanie dotychczas zostało zrealizowane tylko w zakresie przygotowana dokumentacji technicznej. - Wybuch pandemii COVID-19 i związany z tym dramatyczny spadek dochodów zmusił nas do rezygnacji z niektórych zaplanowanych przedsięwzięć i zawęzić je do inwestycji współfinansowanych ze środków zewnętrznych lub już rozpoczętych - wyjaśnia burmistrz Piotr Ruskiewicz. - Z uwagi na powyższe przebudowa musiała zostać odsunięta w czasie, a termin jej realizacji jest ściśle związany z obecną i przyszłą sytuacją ekonomiczną miasta.

Zdaniem burmistrza trudno jest również przewidzieć jakie skutki finansowe dla samorządów przyniesie druga, prognozowana fala pandemii. Z tego powodu ciężko zadeklarować konkretny termin rozpoczęcia prac. Ponadto wg oceny Piotra Ruszkiewicza sytuacja trenującej w mieście młodzieży nie jest obecnie zła. Może ona trenować na płycie głównej stadionu miejskiego, jak również na Orliku na os. Konstytucji 3 Maja, a także na obecnym boisku bocznym, które jest systematycznie koszone i jego stan umożliwia przeprowadzanie treningów.

Odpowiedź ta jednak nie zadawala radnego Naglika. - Jak było do przewidzenia pan Ruszkiewicz z niezrealizowanej obietnicy próbuje wykpić się kryzysem ,,koronawirusowym``. Czyni to pomimo faktu, że środki na inwestycję zapewniła mu Rada Miejska! - napisał na swym profilu facebookowym Łukasz Naglik. Ponadto radny zwraca uwagę, że boisko na stadionie też nie jest w dobrym stanie. Po ostatnich intensywnych opadach deszczu zostało ono bowiem podtopione.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%