Zamknij

Podsumowano akcję pomocy dla DPS-ów

14:42, 29.06.2020 Redakcja Aktualizacja: 14:48, 29.06.2020
Skomentuj
Na terenie powiatu kościańskiego działają dwa domy pomocy społecznej, w Jarogniewicach i Mościszkach, które są prowadzone przez samorząd powiatowy. Podczas epidemii pomoc dla obu placówek popłynęła szerokim strumieniem.

Poza działaniami organizacyjnymi mającymi na celu ochronę podopiecznych domów, w ostatnim czasie Starostwo Powiatowe w Kościanie przekazało obu placówkom m.in. kombinezony medyczne, maseczki ochronne, płyn do dezynfekcji rąk oraz płyn do dezynfekcji powierzchni, półmaski z filtrami.

Wsparcia rzeczowego placówkom udzielił również Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Domy otrzymały m.in. półmaski ochronne, maseczki chirurgiczne, rękawiczki jednorazowe, a także płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, preparat do dezynfekcji, przyłbice, kombinezony, fartuchy ochronne oraz fartuchy chirurgiczne niejałowe.   

Każdy z domów otrzymał wsparcie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do placówek trafił m.in. płyn do dezynfekcji powierzchni oraz płyn do dezynfekcji rąk, maseczki ochronne, rękawiczki, przyłbice, kombinezony medyczne, maseczki z filtrem.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie przekazała każdej placówce przyłbice.

Część z rzeczy, które otrzymały domy pomocy, zostały przekazane poprzez platformę WsparcieDlaSzpitala. To narzędzie internetowe stało się ogólnopolską formą kontaktu między szpitalami i domami pomocy społecznej oraz lokalnymi koordynatorami i darczyńcami. W koordynację, w sposób szczególny zaangażował się mieszkaniec Kurzej Góry, Aleksander Dobraś, dzięki którego staraniom do domów pomocy społecznej oraz do szpitala trafiły podarunki od wielu firm i instytucji, także spoza powiatu kościańskiego.

- Domy pomocy spotkały się z niespotykaną życzliwością osób prywatnych oraz firm i instytucji - zauważa starosta Henryk Bartoszewski. -  Trudny czas epidemii wyzwolił i nadal wyzwala w ludziach wiele dobra. Dziękuję wszystkim, którzy z własnej inicjatywy i potrzeby niesienia pomocy skontaktowali się z naszymi domami pomocy i przekazali im środki ochrony osobistej, pieniądze lub na przykład słodycze. Szczególne słowa uznania kieruję do pana Aleksandra Dobrasia, który zaangażował się w pomoc domom pomocy i szpitalowi w sposób szczególny. Bardzo mu za to zaangażowanie i pozytywną energię dziękuję.

Poza wymienionymi wyżej instytucjami, domy pomocy społecznej prowadzone przez powiat kościański wsparli również m.in.: Akademia Nauki - Danuta Dziuba, Fabryka Mebli Tapicerowanych Beatris Collection, ADAMED PHARMA S.A., ROPS Poznań, Drukarnia Ewa Osiewicz, Spółdzielcza Grupa Bankowa Bank Spółdzielczy w Kościanie, parafia św. Katarzyny, radna gminy Czempiń Zofia Bartkowiak, Drużyna Szpiku, Fundacja Małych i Dużych, firma Archon sp. z o.o. z Piły, radni Rady Powiatu Kościańskiego, Martyna Baranowska, Szkoła Katolicka w Śremie, Gmina Czempiń, Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie, Koło Gospodyń Wiejskich Nowe Oborzyska, mieszkańcy gminy Krzywiń, mieszkańcy gminy Śmigiel, Drukarze dla szpitali, Paulina Białecka, Top Farms Wielkopolska, Stowarzyszenie Krok do przodu z Czerwonej Wsi, firma Colours Factory z Piły, Ikano Industry, pracownicy Starostwa Powiatowego w Kościanie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, Fundacja Biedronka, Politechnika Poznańska, Anna Taciak, WIDPOL - Piotr Jankowski, Michał Łakomy, Dorota Ratajczak z Kościana, Piekarnia Marek Sworacki, Daltrans z Kościana, Fundacja Dać Pomoc z Kościana.

Zobacz również:
Kto pomógł kościańskiemu szpitalowi?

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%