Zamknij

Wirtualna uroczystość zakończenia nauki w Kolbergu

11:19, 25.04.2020 Redakcja Aktualizacja: 11:19, 25.04.2020
Skomentuj
Takiego zakończenia nauki nie było nigdy wcześniej w prawie 100-letniej historii szkoły. W piątek, 24 kwietnia tegoroczni maturzyści pożegnali się ze szkołą za pośrednictwem internetu.

Było to zupełnie inne spotkanie aniżeli to, które odbywa się co roku w auli, ale miało równie uroczysty i oficjalny charakter. Taką formę uroczystości wymusiła oczywiście panująca epidemia.

Dyrektor Małgorzata Andersz zaprezentowała wyniki klasyfikacji 182 uczniów klas trzecich. W tym roku 45 absolwentów uzyskało świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem. Ponadto dyrektorka przypomniała najważniejsze sukcesy naukowe, sportowe oraz liczne działania uczniów. 

Z kolei wicedyrektor Natalia Danielczyk poinformowała o nagrodach przyznanych absolwentom przez Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum w Kościanie. Przypomniano również autorów kreatywnych, innowacyjnych działań organizacyjnych i artystycznych, członków Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Podczas uroczystości zaprezentowano również zdjęcia z archiwum, które przywołały różnorodne wydarzenia z minionych trzech lat, w tym zawody sportowe, udział w różnych projektach, a także w zabawach - dyskotekach, połowinkach i studniówce.

Dodajmy, że absolwenci rocznika 2020 są pierwszym rocznikiem, który otrzymał klasyfikację za sprawą zdalnych obrad rady pedagogicznej. Teraz przed uczniami egzamin dojrzałości, który w tym roku rozpocznie się 8 czerwca i nie będzie to już egzamin wirtualny, ale tradycyjny.

Fot. I LO w Kościanie

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%