Zamknij

Co na Święto Niepodległości w Kościanie?

17:31, 07.11.2019 Redakcja Aktualizacja: 17:31, 07.11.2019
Skomentuj
Schemat uroczystości 11 listopada będzie podobny jak w poprzednich latach. Nie zabraknie również pokazu sprzętu wojskowego, a także koncertu okolicznościowego, choć w tym roku będą aż dwa muzyczne występy.

Pierwszy koncert odbędzie się już w niedzielę, 10 listopada. Wystąpi Orkiestra Dęta OSP Kościan w programie "Niech rozbrzmiewa wolności śpiew". Z kolei w piątek 22 listopada będzie okazja, by wysłuchać Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania. Oba występy odbędą się w sali widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury, rozpoczną się o godz. 18.00, a wstęp na nie jest wolny.

Uroczystości 11 listopada rozpoczną się tradycyjnie od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele farnym, którą zaplanowano na godz. 10.30. Po mszy nastąpi przemarsz delegacji, ale tym razem nie na Rynek z uwagi na trwający na nim remont, ale na Plac Niezłomnych. W uroczystości patriotycznej weźmie udział Kompania Honorowa 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska, natomiast oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Dęta "Ton". W programie Apel Pamięci i salwa honorowa, a także złożenie wiązanek kwiatów.

Już od godz. 10.00 na Rynku będzie można oglądać sprzęt wojskowy 4. Zpplot, czynna będzie również strzelnica ASG. Te atrakcje zawsze przyciągają przede wszystkim najmłodszych. Ponadto dostępne będą dioramy historyczne z okresu 1918-1920, obozowisko i wyposażenie wojsk wielkopolskich. Członkowie Stowarzyszenia Kościańskiej Rezerwy Skautowej zaprezentują krótką inscenizację potyczki wojsk wielkopolskich z wycofującymi się wojskami pruskimi.

Dodajmy, że w Widziszewie 11 listopada odbędą się XIX Mistrzostwa Gminy i Powiatu w Strzelaniu z Wiatrówki. Wydarzenie odbędzie się na strzelnicy przy świetlicy wiejskiej, początek o godz. 15.00

Urząd Miasta zwraca się do mieszkańców Kościana z prośbą o udekorowanie w dniu Narodowego Święta Niepodległości swoich domów biało-czerwonymi flagami.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%