Zamknij

Rozpoczęto nasadzenia na bulwarze

12:56, 27.09.2019 Redakcja Aktualizacja: 13:04, 27.09.2019
Skomentuj
Po małych perturbacjach związanych z przetargami, w końcu przystąpiono do prac związanych z sadzeniem roślinności na odcinku od ulicy Wrocławskiej do Marcinkowskiego.

Zagospodarowanie terenów nad Kanałem Obry odbywa się w ramach realizacji projektu "Budowa kościańskiego traktu rekreacyjnego etap VI" w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zakres prac w pierwszym etapie, który rozpoczął się we wrześniu, obejmował przygotowanie terenu pod nową roślinność, czyli usunięcie warstwy humusu i nawiezienie urodzajnej ziemi. Uwagę przechodniów zwracają pnie drzew, które od dołu obłożono drewnianymi deskami. To tymczasowa "ozdoba" mająca na celu ochronę kory drzew przed uszkodzeniem przy okazji poruszania się sprzętu mechanicznego w tym obszarze.

Kilka dni temu przystąpiono do nasadzeń. Posadzone zostaną drzewa, w tym kasztanowce, klony, leszczyna, a także krzewy, byliny i inne rośliny. Wśród nich znajdą się m.in. paprocie, zawilec gajowy, orlik ogrodowy, bukszpan, cis, bez czarny, dereń, trzcinnik, turzyca. Będą także obszary z trawą i łąką kwietną, a spośród kwiatów pojawi się m.in. fiołek wonny i konwalia. Łącznie będzie to kilkanaście tysięcy sadzonek, np. samego fiołka wonnego zakupiono 1668 sztuk. - Mamy nadzieję na uszanowanie tej roślinności. Na wszelki wypadek będą wzmożone patrole straży miejskiej w tym obszarze, liczymy także na postawę obywatelską mieszkańców, którzy byliby świadkami wandalizmu - mówi Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza.

Wartość wykonywanych prac wraz z elementami małej architektury wyniesie ponad 445 tys. zł, z czego 85 proc. pochodzi z dofinansowania. Nasadzenia będą realizowane do końca listopada.

fot. UM KOŚCIAN

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%