Zamknij

Obwodnica Poznania - kolejny etap budowy

13:37, 17.07.2019 Redakcja Aktualizacja: 13:38, 17.07.2019
Skomentuj
Od poniedziałku 22 lipca będzie obowiązywać nowa tymczasowa organizacja ruchu na obwodnicy Poznania między węzłami Poznań Luboń - Poznań Krzesiny. Tymczasem zakończyły się zasadnicze prace związane z rozbudową odcinka między węzłami Poznań Komorniki - Poznań Luboń.

Między tymi węzłami autostradowa obwodnica ma już wyasfaltowane po 3 pasy ruchu.

Już od czwartku 18 lipca przenoszone będą prace na kolejny 8-kilometrowy odcinek obwodnicy Poznania. W tych dniach wprowadzone zostanie m.in. nowe oznakowanie oraz zbudowane przewiązki. To oznacza, że kierowcy muszą być szczególnie uważni.

- Ten odcinek obwodnicy obsługuje ogromny ruch miejski oraz ruch z dróg ekspresowych S5 i S11. Rozbudowa tego odcinka to duże wyzwanie, do którego przygotowaliśmy się jeszcze na etapie planowania inwestycji. Wiemy, z czym się mierzymy i jesteśmy spokojni o efekt - mówi Michał Pabich, kierownik projektu z Autostrady Wielkopolskiej.

Od 22 lipca na odcinku Poznań Luboń - Poznań Krzesiny, kierowcy poruszający się jezdnią południową (prowadzącą ruch ze Świecka w stronę Warszawy) będą jeździć pasem awaryjnym. Natomiast na jezdni północnej (kierunek Świecko) dostępne będą trzy pasy ruchu (bez pasa awaryjnego): dwa w kierunku Świecka i jeden w kierunku Warszawy. Kierowcy jadący tym pasem w kierunku stolicy nie będą mieli możliwości zjechania z autostrady na węźle Poznań Krzesiny. Ten pas zalecany będzie dla wszystkich pojazdów - w tym ciężarowych, jadących tranzytem w kierunku Warszawy.

Na odcinku Poznań Komorniki - Poznań Luboń kierowcy pojadą dwoma pasami w obu kierunkach - zarówno na jezdni południowej (kierunek Warszawa), jak i północnej (kierunek Świecko). Do ich dyspozycji będzie też pas awaryjny. Na tym odcinku powstał już trzeci pas, jednak nie będzie on jeszcze udostępniony kierowcom.

Nadal toczą się prace pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki. Tu kierowcy pojadą tak, jak dotychczas, czyli dwoma pasami zarówno w kierunku Warszawy, jak i w kierunku Świecka jednak bez pasa awaryjnego.

Zakończenie inwestycji mającej na celu uruchomienie trzech pasów ruchu na obwodnicy Poznania wchodzącej w skład autostrady A2, wraz z całą towarzyszącą jej infrastrukturą planowane jest na czerwiec 2020.

Schemat tymczasowego ruchu.
(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%