Kolejny Strajk Kobiet w Kościanie z blokadą ulic [ZDJĘCIA]

Organizatorzy kościańskich protestów się nie poddają i we wtorek – po dwóch dniach przerwy – zorganizowali kolejny przemarsz ulicami miasta. Uczestników było jednak znacznie mniej niż podczas ubiegłotygodniowych demonstracji.

Wtorkowy protest przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego był już piątym pieszym zorganizowanym w mieście oraz szóstym w ogóle. Przypomnijmy, że w sobotę, 31 października zorganizowano strajk samochodowy.

Organizatorzy nie kryli rozczarowania niską frekwencją. Choć protestujących było tylko kilkudziesięciu, szli jak zwykle jezdnią wstrzymując czasowo ruch na drogach w mieście. Protest rozpoczął się tradycyjnie od zbiórki na Rynku, ale tym razem trasa przemarszu wiodła w północnym kierunku, czyli ulicami Szczepanowskiego i Piłsudskiego w stronę świateł, dalej ulicą Poznańską do „krzywego” ronda, następnie Północną, Szkolną, przez Baraniaka do Poznańskiej i z powrotem do świateł. Tutaj jednak nie nastąpił jeszcze powrót, a przemarsz dalej wiódł ulicami Grodziską, Marcinkowskiego, Bączkowskiego, Nadobrzańską, Wrocławską i zakończył się na Rynku.

Jak zwykle maszerujący zaopatrzeni byli w transparenty i nagłośnienie, a przez całą drogę krzyczeli dobrze znane już slogany. Na tym nie koniec, organizatorzy zapowiadają kolejne protesty.

Fot. Maciej Sibilak