Ilu nauczycieli zapisało się na szczepienia?

Dyrektorzy szkół prowadzonych przez samorząd powiatu kościańskiego oraz dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapisali nauczycieli oraz pracowników pedagogicznych swoich placówek na szczepienie przeciwko Covid-19.

450 osób zaszczepiono w kościańskim szpitalu

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie na szczepienia przeciwko Covid-19 zgłosiło się 37 nauczycieli oraz 12 instruktorów nauki zawodu. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie na 83 zatrudnionych w szkole nauczycieli chęć zaszczepienia zadeklarowało 63 nauczycieli i instruktorów praktycznej i teoretycznej nauki zawodu, poza tym 9 osób zadeklarowało chęć zaszczepienia w innej placówce. W Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie zapisało się 50 nauczycieli i 13 pomocy nauczyciela. W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kościanie zaszczepionych zostanie 13 osób.

Zapisy na pierwszy etap szczepień ruszyły 8 lutego. Pierwsza grupa osób kwalifikujących się do szczepienia obejmowała: nauczycieli wychowania przedszkolnego, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela w przedszkolu, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy, nauczycieli klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawców świetlic, nauczycieli bibliotekarzy, specjalistów z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej), nauczycieli szkół i placówek specjalnych, nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu, pracowników pedagogicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych, kadrę kierowniczą pedagogiczną wymienionych szkół i placówek. Zapisy dotyczyły osób do 60 roku życia.

Drugi etap zapisów na szczepienia ruszył 15 lutego i objął nauczycieli do 65. roku życia wszystkich szkół i placówek, w tym również tych, którzy nie zgłosili się na szczepienie w pierwszej turze, a byli do tego uprawnieni, oraz nauczycieli akademickich oraz inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach do 65. roku życia.

Wszystkie te osoby mają zostać zaszczepione szczepionką AstraZeneca. Nauczyciele urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mieli możliwość zaszczepienia w późniejszym terminie szczepionkami Pfizer/BioNTech i Moderna. Przynajmniej na obecną chwilę, bo oprócz tych szczepionek na decyzję w Polsce czekają jeszcze preparaty przygotowane przez CureVac i Johnson&Johnson.

Zobacz także: Szczepienia nauczycieli w powiecie kościańskim od marca