Festiwal Smaków Food Trucków w Lesznie – zapowiedź

Kto stęsknił się za daniami na wynos serwowanymi z ciężarówek, może wybrać się w tę sobotę lub niedzielę do Leszna. Przez dwa dni będzie tam trwał festiwal food trucków.

W Kościanie takie wydarzenie organizowane było dotychczas jeden raz, w kwietniu 2019. Cieszyło się ono wówczas ogromną popularnością, o czym pisaliśmy w artykule: Foodtruckowy festiwal trwa. Rok później przyszła niestety epidemia i zorganizowanie kolejnego takiego wydarzenia nie było już możliwe.

Festiwal Smaków Food Trucków na Nowym Rynku w Lesznie odbędzie się po raz piąty. Wydarzenie będzie przeprowadzone w reżimie sanitarnym, co oznacza że dania będą serwowane wyłącznie na wynos. Na terenie festiwalu będzie można zamówić i odebrać jedzenie.

Ale to mały dyskomfort, gdyż jeśli ktoś lubi dobrze zjeść i odkrywać nowe smaki z różnych zakątków świata, to impreza dla takich osób. A do Leszna przyjedzie 19 food trucków, które będą serwować m.in. dania z kuchni meksykańskiej, chińskiej, hiszpańskiej, tajskiej czy gruzińskiej. Będą dania z woka, burgery, makarony, frytki, kanapki, a także desery i napoje.

Wydarzenie będzie odbywać się na Nowym Rynku przez sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do wieczora.