Drużyna z „Kolberga” druga w Wielkopolskiej Superlidze Liceów

Nieobliczalni Matematycy z Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie zajęli drugie miejsce w Wielkopolskiej Superlidze Liceów pokonując wiele prestiżowych liceów.

Od października 2021 roku rozgrywane były mecze w ramach 3 lig (matematycznej, historycznej i języka angielskiego), a brały w nim udział 24 licea z całej Wielkopolski. Liceum „Kolberga” do rozgrywek wystawiło drużynę rywalizującą w matematyce.

Rozgrywki odbywały się on-line. Więcej o ich przebiegu pisaliśmy w artykule: Licealiści z Kolberga prowadzą w superlidze.

7 czerwca podczas uroczystej gali finałowej zostały zaprezentowane wyniki wszystkich lig przedmiotowych. Nieobliczalni zajęli w lidze drugie miejsce. Nasi licealiści znaleźli się na podium tuż za VIII Liceum Ogólnokształcącym z Poznania. Podczas meczów matematycznych kolbergowicze  wykazali się ogromną wiedzą wykraczającą poza podstawę programową oraz  odważną strategią gry.

Wielkopolska Superliga Liceów to przedsięwzięcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego, realizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu we współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Galę on-line prowadziła Dorota Kinal, kościnianka i jednocześnie Dyrektor Departamentu Nauki i Edukacji, a gośćmi specjalnymi byli: członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Paulina Stochniałek; wicekurator Oświaty – Aleksandra Kuź oraz główny opiekun naukowy w projekcie WSL – prof. Waldemar Łazuga.

Drużynę Nieobliczalnych tworzą: Dawid Bugajewski (kapitan), Łukasz Ciorga, Wiktor Grosy, Natalia Kwaśniewska, Kamil Michalak, Martyna Nosek, Wiktoria Przybylska, Patrycja Szymańska. Opiekunem drużyny jest natomiast Anna Kwaśniewska.

Nagranie z gali można obejrzeć na YouTube.