Zróbmy prezent dla Oskara na urodziny

Oskar Marciniak z Kokorzyna obchodzi 15 stycznia swoje drugie urodziny. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do zrobienia mu prezentu w postaci wpłat na konto jego zbiórki na siepomaga.pl.

Oskarek przyszedł na świat dokładnie 15 stycznia 2020 roku o godz. 13.10. Tuż po jego narodzinach nic nie wskazywało na to, że jest poważnie chory. Nie wykazały tego żadne badania robione podczas ciąży.

Rodzice Oskara cieszyli się z jego narodzin przez 4 godziny, a po tym czasie chłopca zabrano na  neonatologię. Tam okazało się, że ma szmery w sercu i bardzo niskie saturacje. Natychmiast zdecydowano o przewiezieniu go karetką do specjalistycznego szpitala. – To był szok… Przed chwilą umierałam ze szczęścia, a teraz z rozpaczy… Oskar został szybko ochrzczony. Myślałam, że już więcej nie zobaczę mojego dziecka… wspomina Estera Marciniak, mama Oskara.

Diagnoza została postawiona szybko, okazało się, że dziecko choruje na anomalię Ebsteina, czyli ciężką wadę serca, która występuje u mniej niż 1 proc. dzieci. Oskar miał 13 dni, gdy przeszedł operację ratującą jego życie. W serce wszczepiono mu stent, dzięki któremu ono bije. Niestety nie wiadomo, ile wytrzyma.

Po wielu konsultacjach z lekarzami i rozmowach z innymi rodzicami chorujących dzieci, okazało się, że jest szansa dla Oskara na całkowite wyzdrowienie. To operacja w klinice w Stanach Zjednoczonych, która specjalizuje się w leczeniu anomalii Ebsteina. Ale takie leczenie nie jest refundowane, a początkowo jego koszt wraz z przelotem i pobytem wyceniono na 1 mln zł.

Rozpoczęła się zbiórka tej ogromnej kwoty, która ruszyła w połowie ubiegłego roku.  Z czasem okazało się, że potrzeba będzie jeszcze więcej pieniędzy, tj. ponad 1,1 mln zł. Wszystko przesz wysoki kurs dolara.

W tej chwili na koncie zbiórki siepomaga/serce-oskara jest blisko 873 tys. zł, co stanowi około 78 proc. całej kwoty. Procentowo zostało więc już niewiele, ale przekładając to na pieniądze, brakuje jeszcze ponad 250 tys. zł. Potrzebna jest więc mobilizacja jak największej liczby osób.

Zachęcamy więc do choć niewielkich wpłat, bo ich suma może złożyć się na bardzo dużą kwotę. Tym bardziej, że drugie urodziny Oskara to doskonała okazja, by zrobić mu najpiękniejszy prezent w postaci szansy na życie w pełnym zdrowiu.

Konto zbiórki: www.siepomaga.pl/serce-oskara, grupa licytacyjna: Serduszko Oskarka -Licytacje dla Oskara Marciniaka