Zima ustąpiła, czekamy na wznowienie prac na Łazienkach

Obecnie mamy odwilż, co wiąże się z błotem na grząskich terenach, krajobraz nie jest więc zbyt atrakcyjny. Ale jeszcze kilka dni temu było zupełnie inaczej. Aktualna aura pozwoli jednak na kontynuowanie wielu robót budowlanych, w tym na Łazienkach.

Rewitalizacja Łazienek rozpoczęła się jesienią i wówczas posadzono sporo roślinności. Kolejne nowe nasadzenia pojawią się wiosną.

Tymczasem zimowy przestój związany z niskimi temperaturami i śniegiem dotyczył tylko prowadzonych robót, nie wstrzymał natomiast kwestii związanych z formalnościami. – W tej chwili czekamy na zakończenie procesu tworzenia dokumentacji projektowej związanej z rozbiórką basenu. Nie będzie on rozebrany w całości, gdyż częściowo zostanie zasypany – wyjaśnia Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana.

Z kolei wykonawca prac, którym jest spółka Matejko Development z Czapur kończy formalności związane z ułożeniem przepustu przez kanał, który umożliwi wjazd ciężkim sprzętem. To konieczne, by móc wywieźć asfalt z rozebranego boiska i nawieźć ziemię. W najbliższym czasie ułożone zostaną również elementy betonowe, które będzie można wykonać przy utrzymującej się temperaturze powyżej 5 st. C.

Tymczasem powspominajmy na zdjęciach, jak pięknie było jeszcze przed tygodniem, gdy leżał śnieg, a Obra była skuta lodem (fot. Maciej Sibilak).