Zderzenie trzech aut na obwodnicy Kościana

Do zdarzenia drogowego doszło w piątek wieczorem na skrzyżowaniu ul. Śmigielskiej ze „starą piątką”. To feralne miejsce, ale zdecydowanie więcej wypadków było w tym miejscu przed otwarciem drogi ekspresowej niż obecnie.

Choć ruch na „starej piątce” jest w tej chwili zdecydowanie mniejszy niż przed otwarciem drogi szybkiego ruchu, wciąż zdarzają się na tej drodze wypadki w charakterystycznych punktach.

Tak było i tym razem, a zdarzenie dotyczyło wyjazdu z Kościana na obwodnicę. Około godz. 18.30 73-letni mieszkaniec Kościana kierując fiatem seicento wyjeżdżając z ul. Śmigielskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu od strony Leszna oplowi astra. Tym pojazdem kierował 24-letni mieszkaniec Śmigla. Następnie w wyniku tego uderzenia fiat przemieścił się i uderzył w volkswagena passata kierowanego przez 34-letniego mieszkańca gminy Krzywiń. We wszystkich samochodach podróżowali tylko kierowcy.

Obrażeń w tym zdarzeniu doznał kierowca opla, którego przewieziono do kościańskiego szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu pojawiła się straż pożarna, pogotowie oraz policja. Na czas prowadzenia działań służb, ruch odbywał się wahadłowo.