Zderzenie motoru z osobówką na Nacławskiej [ZDJĘCIA]

Do wypadku z udziałem motocyklisty doszło w poniedziałek wieczorem. Zdarzenie wyglądało groźnie, motocyklista został odwieziony do szpitala.

Po godzinie 19.00 służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Nacławskiej, na wysokości os. Sikorskiego. W wypadku brały udział dwa pojazdy – samochód osobowy marki renault scenic kierowany przez 48-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego oraz motor marki kawasaki, którym kierował 50-letni mężczyzna, również mieszkaniec naszego powiatu.

– Kierowca renault wykonywał manewr skrętu w os. Sikorskiego i nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą motocykliście doprowadzając tym samym do zderzenia. Kierujący byli trzeźwimówi Radosław Nowak z KPP w Kościanie.

Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. – Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zostały zadysponowane dwie jednostki JRG Kościan oraz jedna OSP Kościan. Przybył również zespół ratownictwa medycznego oraz policja. W zdarzeniu ucierpiał motocyklista, ale był przytomny i kontaktowy. Po udzieleniu przez strażaków mężczyźnie pierwszej pomocy przekazano go ratownikom medycznym, którzy zdecydowali o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala ­– informuje Dawid Kryś, oficer prasowy PSP Kościan.

Na razie nie wiadomo na ile poważny jest stan motocyklisty. Okoliczności zdarzenia bada policja. Na czas działania służb ul. Nacławska była zablokowana.

Fot. Milena Waldowska