Zbiórka na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Bodzewie

To oddolna inicjatywa społeczna, która ma na celu wsparcie dzieci z Domu Dziecka w Bodziewie w powiecie gostyńskim. Zbiórka prowadzona jest również w Kościanie.

Zbierane są zarówno pieniądze, jak i rzeczy materialne. Organizatorzy akcji skontaktowali się z Domem Dziecka w Bodzewie, by dowiedzieć się, co dokładnie jest potrzebne. Zbierane są długopisy, bloki techniczne, zeszyty z twardą okładką, czyli innymi słowy wyprawka szkolna. Ponadto pieluchy w rozmiarze 4 (od 7 do 18 kg), pościele, ręczniki, a także piłki, hula hop i podobne zabawki oraz drobne słodkie smakołyki.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć akcję mogą zostawiać wyżej wymienione rzeczy w Kościanie, w budynku Cechu Rzemiosł, ul. Rzemieślnicza 2/4 w środy w godz. 16.00-18.00.

Ponadto akcję można wesprzeć finansowo. Zbiórka prowadzona jest poprzez portal zrzutka.pl, a całość środków zostanie przekazana bezpośrednio do placówki. To opiekuni zdecydują, co jeszcze będzie potrzebne dzieciom.

Organizatorom udało się również pozyskać kilka przedmiotów na licytację, a cały dochód również zostanie przekazany do Domu Dziecka w Bodzewie.

Akcja potrwa do 30 września. Dzieci nic o niej nie wiedzą, bo ma to być niespodzianka. 30 września otrzymają wszystkie prezenty.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/688065921673187/