Zawody konne o Grand Prix Soplicowa [ZDJĘCIA]

W ostatni dzień majówki w skansenie filmowym Soplicowo odbyła się impreza dla miłośników koni, czyli Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody o Grand Prix Soplicowa w Cichowie.

Wydarzenie wzbudziło zainteresowanie zarówno wśród zawodników, jak i publiczności. Podczas zawodów można było podziwiać piękne konie, jak i wyprostowane, zgrabne sylwetki dżokejów i dżokerek ich zasiadających. Startowali zarówno bardzo młodzi zawodnicy, jak i dorośli w pięciu konkurencjach. Zawodników oceniało łącznie trzech sędziów, w tym sędzia główny, komisarz i gospodarz toru.

W kategorii debiuty 50 wystartowało łącznie 6 młodziutkich zawodników, którzy mieli do pokonania 8 przeszkód. Konkurencję ukończyło 4 zawodników, a wszystkim przyznano ex aequo pierwsze miejsce. Drugą konkurencją była  Mini LL 70 z trafieniem w normę czasu. Tutaj do pokonania było 8 przeszkód osadzonych na wysokości 70 cm, a zwycięzcą została Iza Zgrabczyńska na koniu Apla. Trzecia konkurencja to LL 80, w której zawodnicy musieli pokonać 10 przeszkód. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Broniarczyk z koniem o imieniu Struna. W kategorii L 100 najlepszy okazał się Michał Remisz na Indii. Ten sam zawodnik i jego koń triumfowali także w L1 105, które stanowiło jednocześnie Grand Prix Soplicowa.

Zawody konne stanowiły finał trzydniowej majówki w Soplicowie. Najwięcej zwiedzających przyciągnął pierwszy dzień, czyli niedziela 1 maja, w którym odbywał się zlot zabytkowych traktorów (zobacz: Zlot Zabytkowych Traktorów w Soplicowie [ZDJĘCIA]). Drugiego dnia gościom  serwowano w karczmie potrawy z dziczyzny, podawane na kilka sposobów. Dodatkowo przybyli usłyszeli koncert sygnałów myśliwskich, a o tradycjach z nimi związanych opowiadał jeden z muzyków Henryk Mąka.

Fot. Arek Kędziora