Zlot Zabytkowych Traktorów w Soplicowie [ZDJĘCIA]

W niedzielę w Cichowie, w skansenie filmowym Soplicowo, odbyła się impreza majówkowa z udziałem zabytkowych traktorów. Oryginalne wydarzenie przyciągnęło tłumy osób.

Bez wątpienia imprezie posłużyła słoneczna, majowa pogoda. Głównymi bohaterami wydarzenia były oczywiście traktory. Wśród nich dominowały takie marki jak Ursus i Zetor, ale było też kilka mniej popularnych egzemplarzy jak m.in. John Deere z 1934 roku.

Właściciele maszyn do Soplicowa zjechali się nie tylko z naszego regionu, ale również z bardziej odległych zakątków kraju. Ciągniki wzbudzały duże zainteresowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych, a każdy z nich mógł dosiąść wybranej maszyny.

Na osoby, które pojawiły się w skansenie czekało także mnóstwo innych atrakcji, w tym dmuchańce i animacje dla najmłodszych oraz niespodzianek kulinarnych w postaci m.in. grilla i grochówki dla wszystkich. Wiele osób skorzystało także z przejażdżek kolejką parkową, a także odwiedzało przebywające w Soplicowie zwierzęta.

A w poniedziałek i we wtorek długiego weekendu czekają w skansenie kolejne atrakcje. 2 maja odbędzie się Dzień Kwitnącej Jabłoni połączony z Kulinariami Soplicowymi “Dziczyzna na stoły”, a 3 maja Towarzyskie Zawody Konne o Grand Prix Soplicowa (zobacz: Plan majówki w Soplicowie).

Fot. Arek Kędziora