Zawieszenie zajęć w szkołach powiatu kościańskiego

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w powiecie, wicestarosta Zbigniew Franek podjął decyzję o zawieszeniu zajęć i o zdalnym nauczaniu w najbliższych dniach w placówkach podległych powiatowi.

Zawieszenie lekcji dotyczy w całości Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie. Zajęcia nie są prowadzone od dziś, do czwartku 15 października. Z kolei zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze oraz wczesnego wspomagania rozwoju będą odbywały się normalnie.

Zawieszenie zajęć od poniedziałku, 12 października nastąpiło również w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie i potrwa ono do 15 października. Dotyczy to jednak tylko jednego oddziału, mianowicie III klasy branżowej szkoły I stopnia. Zajęcia będą realizowane dla tej klasy w formie zdalnej. Pozostałe klasy w tej szkole pracują w tradycyjnym trybie stacjonarnym.

Ponadto już w ubiegłym tygodniu została podjęta decyzja o zdalnym nauczaniu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie. Zajęcia w formie zdalnego nauczania będą realizowane w tej placówce do 16 października.

Przypomnijmy, że zajęcia stacjonarne zostały również na kilka dni zawieszone w innych szkołach na terenie powiatu, tj. w Kościanie w Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga oraz Szkole Podstawowej nr 1. Ponadto uczniowie nie uczęszczają do podstawówki w Czempiniu oraz do przedszkola samorządowego podległego gminie Czempiń.