Zakaz odwiedzin w kościańskim szpitalu z powodu koronawirusa

Decyzja ma związek ze wzrostem zachorowań w całym kraju oraz w trosce o bezpieczeństwo pacjentów. Zakaz będzie obowiązywać do odwołania.

Na dzień 9 marca w Polsce potwierdzono 17 przypadków koronawirusa. W związku z tym, że m.in. w Poznaniu są w tej chwili dwa podejrzenia tego mogącego wywołać groźne skutki wirusa (jeden został potwierdzony), szpital powiatowy w Kościanie podjął decyzję o zakazie odwiedzin. Informacja o zakazie została zamieszczona na stronie internetowej lecznicy.

Dotychczas potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce:
1. Zielona Góra (zakażenie potwierdzone 4 marca). 66-letni mężczyzna z Cybinki. Przyjechał do Polski autokarem z Niemiec.
2 i 3. Szczecin (zakażenie potwierdzone 6 marca). Małżeństwo pochodzące ze Stargardu po sześćdziesiątce, które wróciło z północnych Włoch.
4. Wrocław (obecność koronawirusa potwierdzona 6 marca). 26-latek, który samolotem wrócił z Wielkiej Brytanii.
5. Ostróda (obecność koronawirusa potwierdzona 6 marca). 43-letnia kobieta, która podróżowała autokarem z Niemiec z pierwszym pacjentem z koronawirusem w Polsce.
6. Ostróda (zakażenie potwierdzone 7 marca). Mężczyzna przyjechał autokarem z Niemiec razem z „pacjentem zero”.
7. Racibórz (obecność koronawirusa potwierdzona 8 marca). Mężczyzna podróżował autobusem, współpasażerowie są objęci kwarantanną domową.
8. Racibórz (zakażenie potwierdzone 8 marca). Kobieta trafiła do szpitala z kwarantanny.
9. Warszawa (zakażenie potwierdzone 8 marca). Kobieta – obywatelka Hiszpanii, która do Polski przyleciała samolotem z Niemiec.
10. Warszawa (zakażenie potwierdzone 8 marca). Młody mężczyzna, wrócił samolotem z Włoch.
11. Wrocław (obecność koronawirusa potwierdzona 8 marca). 73-latek, pacjent w grupie ryzyka. Zakaził się po kontakcie z bliską osobą, która przyleciała z zagranicy (sama jest w tej chwili hospitalizowana).

Przypadki zdiagnozowane 9 marca:
12. Kraków – 60-letni mężczyzna.
13, 14, 15. Racibórz. To trzy osoby skierowane wcześniej z domowej kwarantanny.
16. Wrocław – 74-letnia kobieta. To rodzina starszego mężczyzny przebywającego w szpitalu.
17. Poznań. Pacjentka została przewieziona do Szpitala Miejskiego im. Strusia z Puszczykowa, gdzie potwierdzono u niej obecność wirusa.