Wyróżnienia dla nauczycielek od starosty [ZDJĘCIA]

Starosta Kościański Henryk Bartoszewski zaprosił w tym tygodniu dyrektorów placówek oświatowych oraz wybranych nauczycieli do siedziby Starostwa Powiatowego w Kościanie. Wyróżnił przy okazji kilka nauczycielek.

Okazją do spotkania, które odbyło się 19 października był przypadający w październiku Dzień Edukacji Narodowej.

– Wszyscy zastanawiamy się nad tym, w jakim kierunku zmierzamy, dokąd zmierza polska edukacja, dokąd zmierzają wszystkie programy zgodnie z którymi mamy kształtować, uczyć młodych ludzi. Oczywiście wszyscy chcemy zrobić to dobrze. Potrzeba do tego dobrych narzędzi. To wy jesteście tymi, którzy wpływają na kształtowanie przyszłych pokoleńzwrócił się do zaproszonych gości starosta Henryk Bartoszewski.

Gospodarz spotkania podkreślił także niezwykłą wagę zawodu nauczyciela. – Nie ustawajcie w tym, miejcie z tego radość, zadowolenie. Wybraliście dobry zawód, trudny, ale dobry, bardzo potrzebnypodkreślił Henryk Bartoszewski

Podczas spotkania starosta złożył osobiste życzenia na ręce dyrektorów szkół i placówek podlegających samorządowi powiatu kościańskiego. Przyznał także wyróżnienia kilku nauczycielom. Tak się złożyło, że były to same panie.

Wyróżnienia otrzymały:
– Małgorzata Durek, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kościanie
– Grażyna Majchrzycka, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kościanie
– Marzena Buchowska, nauczycielka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kościanie, nauczyciel przedmiotów zawodowych spożywczych
– Elżbieta Maria Kwaśna, nauczycielka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kościanie, pedagog
– Barbara Walińska, psycholog i logopeda Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kościanie
– Barbara Żegalska, nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Kościanie, oligofrenopedagog
– Małgorzata Korytowska, pedagog, nauczyciel wychowawca w internacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie