Wyprzedzała stwarzając zagrożenie [FILM]

Policja udostępniła nagranie, w którym kierująca seatem przy wyprzedzaniu na ul. Szkolnej w Kościanie stworzyła poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Zatrzymano jej prawo jazdy.

Niebezpieczny manewr został nagrany kamerką samochodową przez innego kierującego i przesłany na skrzynkę mailową Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Sytuacja miała miejsce 19 września około godziny 15.10. Funkcjonariusze szybko ustalili użytkownika seata, którym okazała się 34-letnia mieszkanka Kościana. Na przesłanym  filmiku widać, jak kierująca seatem stwarza zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie stosując się do znaku poziomego P4 „linia podwójna ciągła” i naruszając przy tym zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu oraz bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Tym zachowaniem kierująca zmusza inne pojazdy do zatrzymania się, by uniknąć zderzenia.

Kobieta usłyszała już zarzuty. Policjanci podjęli również decyzję o zatrzymaniu jej prawa jazdy. O winie i wymiarze kary zdecyduje sąd.

Zgodnie z art. 86 par. 3 k.w. za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sąd może wymierzyć kierowcy, oprócz kary grzywy, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Filmik został udostępniony za zgodą autora nagrania ku przestrodze.