Wypadek na S5. Motocyklista w ciężkim stanie [AKTUALIZACJA]

W sobotę o godz. 9.00 miał miejsce wypadek na drodze ekspresowej w okolicy Piotrowa Pierwszego z udziałem motocyklisty. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło w Piotrowie Pierwszym, na wysokości zjazdu na Czempiń. Początkowo nie było wiadomo co spowodowało, że 24-letni motocyklista jadący motorem marki yamaha w kierunku Poznania stracił niespodziewanie panowanie nad pojazdem. – Z nieznanych na razie przyczyn mieszkaniec Chodzieży zjechał z pasa ruchu i uderzył w barierki energochłonne. Zdarzenie miała miejsce na prostym odcinku drogi informuje mł. asp. Ziemowit Antkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Na miejsce przybyła zawodowa straż pożarna oraz ochotnicy, a także pogotowie i policja. Mężczyzna w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Jak ustaliliśmy, tuż po wypadku trwała jego reanimacja. Na szczęście udało się przywrócić oddech i natychmiast zabrano 24-latka do szpitala.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia kościańska policja. Po badaniu krwi w szpitalu okazało się, iż kierujący motocyklem był pod wpływem alkoholu.

Fot. KPP w Kościanie