Wrak Race Śmigiel dla Marysi i Oskara [ZDJĘCIA]

Na polu w Poladowie odbyły się wyścigi wraków, podczas których prowadzono zbiórkę na rzecz Marysi z Brenna i Oskara z Karśnic. Pomimo deszczu i błota atmosfera była świetna, a mokry tor dodatkowo potęgował sportową rywalizację.

Wydarzenie odbyło się po raz drugi, a jego głównymi organizatorami byli Yuma Team i Paweł Moto. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach w zależności od pojemności silnika, a na starcie stanęło około 100 załóg.

Podczas wydarzenia na uczestników i kibiców czekały stoiska gastronomiczne, w tym kiełbasa z grilla i domowe ciasto przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Poladowianki. Był też kącik dla dzieci, w którym mogły one m.in. porysować lub zapleść warkoczyki. Pomimo pogody, na wydarzeniu pojawiło się sporo osób.

Podczas imprezy zbierano pieniądze do puszek, a także prowadzono licytacje fantów na dwójkę chorujących dzieci: Marysię Drożdżyńską z Brenna cierpiącą na rdzeniowy zanik mięśni i Osara Ratajczaka z Karśnic dotkniętego dziecięcym porażeniem mózgowym. Odbyła się również zbiórka plastikowych nakrętek. Łącznie w ciągu całego dnia udało się zebrać 35562 zł, a kwota ta zostanie podzielona na pół pomiędzy Marysię i Oskara.

Zobacz także: Wrak Race dla Oskara [ZDJĘCIA]

Fot. Karol Schmidt