Wjechał w budynek. Był pijany i nie miał uprawnień [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia drogowego doszło we wtorek wieczorem na ul. Piaskowej w Kościanie. Kierowca miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie i miał cofnięte prawo jazdy.

Około godz. 19.45 policja otrzymała zgłoszenie o samochodzie osobowym, który wjechał w budynek mieszkalny na ul. Piaskowej. Po przyjeździe na miejsce i wykonaniu standardowych czynności okazało się, że kierowca był pijany. – Kierowca jechał od strony ul. Wielichowskiej i na rondzie wjeżdżał w Piaskową. Zamiast wjechać na jezdnię, pojechał jednak prosto chodnikiem, bezpośrednio na budynek. Kierujący 28-latek miał 1,7 promil alkoholu w organizmie. Ponadto kierował pomimo cofniętego mu wcześniej prawa jazdy za punkty karne informuje Ziemowit Antkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Kierowcy nic się nie stało, ucierpiał natomiast samochód i ściana charakterystycznego, dużego budynku narożnego. Uderzenie było na tyle silne, że w aucie wystrzeliły poduszki powietrzne. Odłamki rozbitego reflektora i zderzaka auta, a także fragmenty zbitych płytek i fragmentów muru z uszkodzonej ściany budynku usunęli przybyli na miejsce strażacy z PSP Kościan.

Kierowca za spowodowanie kolizji otrzymał mandat karny. Z kolei za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień policja skieruje sprawę do sądu.

Fot. Milena Waldowska