Witek Łukaszewski z zespołem zagra w KOK-u

Pochodzący z Kościana i mający w naszym mieście wielu fanów Witek Łukaszewski wystąpi 27 listopada w Kościańskim Ośrodku Kultury. Tym razem będzie to projekt Morrison Tres nawiązujący do klimatu psychodelicznego rocka sprzed pół wieku.

Fot. FB Morrison Tres

Witek Łukaszewski ostatni raz, po bardzo długiej nieobecności, zagrał w KOK-u w lutym 2019 roku (zobacz: Show Witka Łukaszewskiego). Artysta w miarę regularnie pojawia się także z koncertami w Kościanie w Kawiarni Saskia.

Łukaszewski towszechstronny artysta czerpiący inspiracje z różnych muzycznych gatunków. Najbardziej kojarzony jest jednak z flamenco i rockiem. Kompozytor, autor tekstów, a przede wszystkim charyzmatyczny wokalista i wirtuoz gitary, tym razem chce zaprosić kościaniaków w nieco bardziej mroczne klimaty progresywnego rocka nawiązującego do stylu lat 60. i 70.

Morrison Tres to trio łączące rocka progresywnego, bluesa, jazz i brzmienia etniczne. Zespół wykonuje autorski repertuar nawiązujący do brzmień takich zespołów jak Pink Floyd, King Crimson, SBB, The Doors. Oprócz autorskich tekstów Witka Łukaszewskiego, zespół często  ilustruje muzycznie wiersze Norwida i Baczyńskiego, za każdym razem inne, przez co każdy z koncertów jest niepowtarzalny.

Poza Łukaszewskim wystąpią Sambor Dudziński, czyli aktor-performer, multiinstrumentalista, dwukrotny laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej, odtwórca głównej roli w spektaklu „Morrison-Śmierci syn” oraz Maksymilian Mińczykowski, jeden z najlepszych perkusistów jazzowych młodego pokolenia. Przypomnijmy, że Sambor Dudziński już wystąpił z Łukaszewskim w Kościanie właśnie podczas ostatniego koncertu w KOK-u.

Koncert odbędzie się w sobotę, 27 listopada o godz. 19.00. Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie KOK czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.