Show Witka Łukaszewskiego

Ponad dwie godziny trwał koncert artysty w Kościańskim Ośrodku Kultury. Łukaszewski wraz z innymi muzykami i tancerką flamenco porwali publiczność.

Momentami było nastrojowo i romantycznie, ale przede wszystkim dynamicznie i niezwykle energetycznie – tak w skrócie można scharakteryzować ten koncert. Dawno niewidziany w Kościanie twórca festiwalu flamenco w naszym mieście, rozgrzał publiczność w gorącym, rockowo-andaluzyjskim stylu. Ale nic dziwnego, bo śpiewający i grający na gitarze muzyk jest urodzonym frontmanem.

Ponadto towarzyszyła mu świetna ekipa, czyli pochodząca z Kościana i ostatnio często goszcząca u nas basistka Joanna Dudkowska, klawiszowiec Mateusz Urbaniak, perkusista Mariusz „Bobek” Bobkowski i absolutnie elektryzujący Sambor Dudziński, czyli śpiewający multiinstrumentalista. Dopełnieniem uczty dla ucha była uciecha dla oka, czyli taniec w wykonaniu Angeliki Bobkowskiej – jednej z najlepszych tancerek flamenco w Polsce.

W repertuarze dominowały utwory autorstwa Łukaszewskiego z gatunku rocka i flamenco z domieszką jazzu, które znalazły się na jego płytach, w tym przeboje „Las” i „Nie jest źle” nagrane także przez Marylę Rodowicz.

Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności, a sala widowiskowa była zapełniona prawie w komplecie. Dodajmy, że wstęp był bezpłatny, zaś impreza była finansowana przez Urząd Miejski.