Wakacje ze Stowarzyszeniem Chłapowskiego

W dniach 5-9 sierpnia dzieci z Kopaszewa, Rogaczewa Wielkiego, Rogaczewa Małego i okolicznych miejscowości powiatu kościańskiego uczestniczyły w półkoloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego.

Współorganizatorem półkolonii były sołectwa: Kopaszewo, Rogaczewo Małe, Rogaczewo Wielkie.

 Ponad 40 dzieci poznawało najbliższą okolicę. Koloniści poszerzyli swoją wiedzę na temat  historii Kopaszewa, zwiedzili kościół św. Marcina w Gryżynie, dworek w Jeziorkach oraz Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Na tamtejszym wzgórzu, o nazwie Szubienica, dowiedzieli się kiedy powstały osieckie wiatraki i jak wyglądała praca młynarza.

Organizatorzy zadbali też o kondycję fizyczną uczestników półkolonii. Był rajd rowerowy, gry terenowe, kajaki, rowery wodne, zabawy w kościańskim Nenufarze, plażowanie i pływanie w jeziorach, a na zakończenie Małe Igrzyska Olimpijskie.

Zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku było możliwe dzięki finansowemu wsparciu powiatu kościańskiego w ramach konkursu „Wakacje na sportowo”, a także gminy Krzywiń w ramach Funduszu Sołeckiego poszczególnych współpracujących sołectw.  Kierownikiem wypoczynku był Leszek Majchrzak, ale zorganizowanie półkolonii nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu miejscowych wolontariuszy.

Fot. Stowarzyszenie Oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego.