W Wielkopolsce przybywa osób poddanych kwarantannie

Do wtorku 17 marca, na terenie województwa wielkopolskiego odnotowano 13 przypadków zakażeń koronawirusem. W kwarantannie znajduje się już prawie 890 osób. Hospitalizowanych jest ogółem 70, a objętych nadzorem epidemiologicznym ponad 2240 osób.

Koronawirus. Mierzenie temperatury.
Wszyscy pasażerowie przylatujący do Poznania w ramach rządowej akcji „LotDoDomu” będą mieć mierzoną temperaturę. Zostaną też zobowiązani do wypełnienia Karty Lokalizacji Pasażera.

Ich liczba z każdym dniem rośnie. Na obecną chwilę w 14-dniowej izolacji na terenie naszego województwa znajduje się 889 osób.

Obowiązkowej kwarantannie poddani zostaną także mieszkańcy Wielkopolski wracający do kraju w ramach rządowej akcji „LotDoDomu”. Wczoraj na poznańskiej Ławicy wylądował pierwszy samolot z Hiszpanii. Kolejny taki lot już w czwartek. Wszyscy pasażerowie przylatujący do Poznania będą mieć mierzoną temperaturę. Zostaną też zobowiązani do wypełnienia Karty Lokalizacji Pasażera, w której wskażą adres pod jakim pozostaną w odosobnieniu. 14-dniowa izolacja takich osób jest konieczna, gdyż mogą być one nosicielami wirusa i zakażać, choć same nie muszą mieć żadnych objawów.

Wczoraj w Wielkopolsce odnotowano kolejne dwa przypadki zakażeń koronawirusem. Zostały one potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Pierwsza osoba to mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego. Przyjechał do Polski z kraju transmisji koronawirusa. Jest pod opieką lekarzy z poznańskiego szpitala. Jego stan określany jest jako średnio dobry. Drugi przypadek dotyczy również mężczyzny w średnim wieku, który w stanie dobrym przebywa obecnie w kwarantannie domowej na terenie powiatu poznańskiego.

W Wielkopolsce w związku z koronawirusem hospitalizowanych jest obecnie 70 osób. Nie znaczy to, że każda z nich jest nosicielem wirusa. Niektóre osoby mają objawy chorobowe, ale jest to np. grypa. Dopiero po wykonaniu testu wiadomo, czy mamy do czynienia z zakażeniem koronawirusem.