W Krzywiniu ruszyła komunikacja publiczna

Od 15 lutego na terenie gminy Krzywiń samorząd uruchomił autobusową komunikację dla wszystkich mieszkańców gminy. Przejazdy są płatne, ale dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych darmowe.

Łącznie kursuje 12 linii autobusowych, które skomunikowały całą gminę. Autobusy na wybranych liniach ruszają już przed godz. 6.00, a kończą kursy po godz. 17.00.

Komunikacja nastawiona jest w pierwszej kolejności na uczniów, by zapewnić im dojazd do szkół i przedszkoli. Dlatego funkcjonuje ona wyłącznie w dni nauki szkolnej. Ponadto jest  bezpłatna dla przedszkolaków i uczniów podstawówek. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą ubiegać się jednak o refundację kosztów dojazdu po złożeniu stosownego wniosku do Urzędu Miasta. Podczas kursów porannych i popołudniowych zapewniona jest opieka dla dzieci korzystających z przejazdu.

Pozostałe osoby muszą zapłacić za bilet, choć obowiązują różne zniżki. Cena zależ od długości trasy, a zaczyna się od 5 zł na przejazdach do 3 km. Bilety jednorazowe można zakupić u kierowcy. Dostępne są również bilety miesięczne.

Rozkład jazdy autobusów, ceny biletów jednorazowych oraz wniosek o refundację poniesionych kosztów za bilety dostępne są na stronie Urzędu Miasta i Gminy Krzywiń.