W Kościanie wygrał Trzaskowski, drugi Duda

Wyniki w Kościanie w pierwszej turze wyborów prezydenckich nie są zaskakujące. We wszystkich sprawdzonych przez nas Obwodowych Komisjach Wyborczych największą liczbę głosów otrzymał kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski.

Sprawdzone przez nas wyniki obejmują dziewięć z czternastu Obwodowych Komisji Wyborczych w Kościanie (w tym dwie znajdowały się na terenie szpitali).

Co ciekawe, kolejność pod względem liczby głosów oddanych na czołowych kandydatów we wszystkich Komisjach Wyborczych jest w zasadzie taka sama. I tak w dziewięciu Obwodowych Komisjach Wyborczych największą liczbę głosów otrzymał Rafał Trzaskowski, natomiast obecny prezydent Andrzej Duda wszędzie uzyskał drugi wynik.  Najmniejsza różnica głosów, bo zaledwie 4, pomiędzy tymi dwoma kandydatami była w Komisji nr 11, która mieściła się w Szkole Podstawowej nr 2. Z kolei największa odnotowana przez nas różnica głosów – 204 – była w Komisji nr 9 mieszczącej się w Zespole Szkół im. Franciszka Ratajczaka.

Pełne i oficjalne wyniki wyborów: W powiecie kościańskim wygrywa Andrzej Duda

Trzeci wynik wszędzie w Kościanie należy do Szymona Hołowni. Nadspodziewanie dobry, czwarty wynik uzyskał Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji. Piąte miejsce należy do Roberta Biedronia reprezentującego Lewicę, a szóste do przewodniczącego PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Jedynie w jednej ze sprawdzonych przez nas Komisji, Biedroń i Kosiniak-Kamysz uzyskali identyczną liczbę głosów.

Co ciekawe, według sondażowych wyników wyborów (exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu) w Wielkopolsce najlepszy wynik uzyskał Andrzej Duda – 34 proc. głosów wyborców, a Rafał Trzaskowski – 33 proc.

Frekwencja w Kościanie wyniosła aż 67,31 proc. (w powiecie kościańskim: 60,49 proc.).