Utworzenie pasa do skrętu wymusza tymczasową organizację ruchu na Północnej

Od poniedziałku, 22 czerwca na ul. Północnej w Kościanie obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, która wprowadza ruch jednokierunkowy na odcinku od ronda do wiaduktu. Zjazd z wiaduktu i dojazd do ul. Gostyńskiej odbywa się przez ul. Składową.

Pomimo tych utrudnień przejazd przez Składową w poniedziałek, 22 czerwca odbywał się dość płynnie. Poruszając się z kolei od ronda w kierunku wiaduktu ruch jest nieco spowolniony z powodu ściętego asfaltu, co wymusza na kierowcach wolniejszą jazdę. Zważywszy jednak, że z uwagi na budowę wiaduktów kolejowych na ul. Młyńskiej i Gostyńskiej, ul. Północna stanowi w tej chwili jedyny możliwy przejazd przez miasto, a w związku z tym natężony ruch w tym miejscu, tymczasowe utrudnienia nie spowodowały paraliżu komunikacyjnego.

Prowadzone prace drogowe na Północnej mają związek z budowaną ulicą Pułaskiego, która będzie prowadzić do amerykańskiej fabryki Jost Chemical. – Droga na odcinku ul. Północnej została poszerzona, co umożliwi utworzenie dodatkowego pasa do skrętu w lewo w ul. Pułaskiego. Na tym odcinku powstaną także wysepkiwyjaśnia Kinaga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana. By wszystko wykończyć, niestety konieczne są chwilowe utrudnienia. Wykonawca wskazał, że potrwają one około tygodnia, ale jeśli uda się zakończyć prace wcześniej, ponowna przejezdność w obu kierunkach Północnej zostanie od razu przywrócona.

Dodajmy, że o ile Pułaskiego to miejska inwestycja, ul. Północna jest drogą powiatową, w związku z czym za prace na tym odcinku odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych. – Na życzenie zarządcy drogi, cały odcinek został sfrezowany, by mogła powstać jednolita, górna warstwa asfaltutłumaczy wiceburmistrz.

Fot. Maciej Sibilak