Umowa na okna w przedszkolu podpisana

Za montaż stolarki okienno-drzwiowej w nowo powstającym przedszkolu w technologii pasywnej przy os. Konstytucji 3 Maja w Kościanie odpowiedzialne będzie konsorcjum dwóch przedsiębiorstw z Kłodawy. Na okna trzeba będzie jednak poczekać kilka tygodni.

Podpisana 19 marca umowa pomiędzy miastem a wykonawcą zakłada nie tylko montaż okien, ale również całej stolarki oraz drzwi wewnętrznych. Produkcja okien zajmie minimum 8 tygodni, gdyż mają one szczególną charakterystykę. Nie mogą się przegrzewać ani nadmiernie wychładzać, w związku z czym będą składały się z czterech szyb, a nie dwóch, jak to jest w przypadku standardowych okien. Będą bardzo duże, jedno z całym profilem będzie ważyło około pół tony.

Umowa opiewa na kwotę niespełna 1,2 mln zł. – Pierwszy przetarg na okna w tym obiekcie ogłaszaliśmy w sierpniu ubiegłego roku informuje Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana. – Pojawiła się wówczas tylko jedna oferta o 200 tys. zł wyższa od obecnej. Udało się więc zaoszczędzić dość pokaźną kwotę.

Wydział inwestycji pracuje już nad kolejnym przetargiem dotyczącym wnętrza budynku, czyli instalacji elektrycznej i sanitarnej, kotłowni, posadzek oraz tynku. Te prace z pewnością pochłoną spore środki i będą wymagały korekty w budżecie.

Co do terminu zakończenia całej inwestycji miasto zachowuje ostrożność. – Nie zakładamy, że we wrześniu przedszkole będzie musiało zostać otwarte mówi wiceburmistrz. – Zdajemy sobie sprawę, że dzieci i rodzice chcieliby, by nastąpiło to jak najszybciej. Ale z drugiej strony jest to na tyle specyficzna inwestycja, że musi być ona wykonana dobrze. Tutaj nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek błędy.