Umowa na dofinansowanie bieżni na stadionie w Śmiglu

Remont Stadionu Miejskiego w Śmiglu trwa na dobre. Tymczasem w czwartek nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie części lekkoatletycznej obiektu.

Trwający remont stadionu jest kompleksowy i obejmuje piłkarską murawę, bieżnię lekkoatletyczną oraz szatnie. Na poprawę infrastruktury lekkoatletycznej gmina Śmigiel pozyskała środki w wysokości 300 tys. zł z samorządu województwa wielkopolskiego. Oficjalne podpisanie umowy o dofinansowanie miało miejsce 22 lipca na stadionie, a uczestniczyli w nim m.in. członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, radna sejmiku województwa Ewa Panowicz, a po stronie urzędu gminy burmistrz Małgorzata Adamczak i skarbnik gminy Ewa Mituła.

– Jest to bardzo potrzebna inwestycja dla całej gminy i dla jej mieszkańców, którzy będą mogli z niej korzystać. Ponadto my już wprawdzie tego nie dofinansowujemy, ale powstaje także boisko oraz zaplecze w ramach programu Szatnia na Medal. Będzie to zatem cały kompleks, z czego bardzo się cieszę, bo to jest wizytówka i dobry przykład dla innych regionów – mówił przed podpisaniem umowy Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak również zwróciła uwagę na istotę modernizacji dla gminy. – Ta inwestycja jest nie tylko dla biegaczy, ale przede wszystkim dla naszych dzieci z całej gminy. Będzie można wreszcie zrobić zawody lekkoatletyczne na tym stadionie. To bowiem centrum Śmigla i całej gminy – powiedziała burmistrz Małgorzata Adamczak.

Łączny koszt remontu stadionu wyniesie około 930 tys. zł. W ramach tej kwoty mieści się renowacja piłkarskiej murawy oraz budowa kompleksu lekkoatletycznego wraz z pracami dodatkowymi. Ponadto blisko 200 tys. zł obejmie remont szatni, z czego 100 tys. zł gmina pozyskała z programu „Szatnia na medal”.

Jeśli chodzi o zaplecze lekkoatletyczne zostanie wykonana modernizacja bieżni o dystansie 400 m wraz z prostą o dystansie 120 m. Nawierzchnia będzie poliuretanowa z czterema torami o łącznej szerokości 5 m oddzielonymi białymi liniami. Ponadto zmodernizowana zostanie skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. Prace potrwają najpóźniej do końca października, ale być może uda się je zakończyć wcześniej.

Z kolei w ramach programu „Szatnia na medal” zmodernizowane zostaną szatnie i łazienki używane przez KS Pogoń Śmigiel. Przebudowany będzie układ ścian działowych wewnętrznych, wyremontowane zostaną posadzki, ściany i sufity, wymienione drzwi wewnętrzne, a także nastąpi wymiana instalacji i osprzętu sanitarnego.

Remont murawy obejmuje natomiast poprawienie jej kształtu i zasianie nowej trawy. Boisko posiada już system nawodnienia.

Fot. Milena Waldowska