Tunel na Gostyńskiej już oświetlony [ZDJĘCIA]

Jest coraz bliżej otwarcia tunelu drogowego pod wiaduktem na ul. Gostyńskiej w Kościanie. Oddanie do użytku obiektu wstrzymywał na początku czerwca brak oświetlenia, teraz lampy już świecą.

Pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiły się słupy oświetleniowe wzdłuż tunelu, a na początku bieżącego oprawy ledowe, które już oświetlają drogę.

W tej chwili z tunelu korzystają bez przeszkód rowerzyści i piesi. Ponadto w godzinach wieczornych, po opuszczeniu ekipy budowlanej, możliwy jest wjazd samochodem z ulicy Gostyńskiej na Składową. Jeszcze kilka dni i obiekt zostanie w pełni otwarty dla wszystkich użytkowników. W piątek ma nastąpić odbiór techniczny, a w poniedziałek, 21 czerwca ruch zostanie dopuszczony w godzinach przedpołudniowych.

Nie będzie to oznaczało zakończenia wszystkich prac związanych z budową wiaduktu kolejowego wraz z tunelem na tej ulicy. Podobnie jak na Młyńskiej, zagospodarowania będzie wymagał jeszcze obszar po obu stronach tunelu, ale nie będzie to już miało wpływu na ruch w tej drodze.

Fot. Maciej Sibilak