Trzy zgony w Wielkopolsce, poprawa w powiecie

W środę, 1 kwietnia w naszym województwie odnotowano 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, trzy osoby zmarły. Spada natomiast liczba osób poddanych kwarantannie oraz objętych nadzorem epidemiologicznym w powiecie kościańskim.

Najwięcej przypadków zakażenia, które pojawiły się w środę w Wielkopolsce dotyczą powiatu czarnkowsko-trzciankowskiego, w którym odnotowano 7 zachorowań. Nowe przypadki wykryto również w powiatach kaliskim (4), krotoszyńskim (3), poznańskim (3), jarocińskim (2), pleszewskim (1), ostrowskim (1).

1 kwietnia w szpitalu zakaźnym w Poznaniu zmarły trzy osoby z powodu choroby COVID-19 wywołanej koronawirusem. To 77-letni mężczyzna, 94-letni mężczyzna i 80-letnia kobieta. Wszyscy trafili do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową i byli poddani intensywnej terapii. Cała trójka była także obciążona innymi schorzeniami.

Z kolei dwoje wyleczonych pacjentów, którzy opuścili wczoraj szpital przy ul. Szwajcarskiej to mąż i córka zmarłej 57-letniej kobiety z Czapur – pierwszej ofiary wirusa w naszym województwie. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 171 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 6 osób zmarło.

W powiecie kościańskim liczba osób, u których potwierdzono koronowirusa nie uległa zmianie i wynosi 3. Spadła nieco liczba osób objętych kwarantanną i na dzień 1 kwietnia wynosi 148. Nadzorem epidemiologicznym jest z kolei objętych 126 osób.