Trwają zapisy na rajd rowerowy z powiatem

Powiatowy Rajd Rowerowy po Ziemi Kościańskiej zaplanowano na sobotę, 19 września. Zapisy będą przyjmowane do 16 września.

Z powodu epidemii nie można było zorganizować rowerowej wycieczki wiosną, dlatego odbędzie się ona wraz z końcówką kalendarzowego lata. Tym razem na trasa rajdu powiedzie z Kościana do Śmigla. Rowerzyści wyruszą z parkingu przy kościańskim basenie. Pojadą do Nacławia, następnie przez Nielęgowo w stronę Gryżyny, by tuż przed wjazdem do wsi, skręcić do Gniewowa, dalej do Widziszewa i Bruszczewa. Przed drogą S5 skręcą w prawo w stronę Czacza, następnie w lewo i tunelami pod S5 dojadą do Śmigla. Tam ulicami Glinkową, Dworską i Kościańską udadzą się na metę rajdu, pod śmigielskie wiatraki. Tutaj na wszystkich będą czekać smaczna zupa i ciasto. Długość trasy liczy około 25 km.

Istnieje możliwość dołączenia do rowerzystów na trasie. Te osoby, które zechcą wyjechać z innego miejsca i dołączyć do rajdu na trasie lub na mecie, proszone są o zaznaczenie miejsca startu w zgłoszeniu. Powrót z mety rajdu do domu odbywać będzie się indywidualnie.

Zapisy na rajd przyjmowane będą do 16 września w Biurze Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kościanie (pokój 117) przy al. T. Kościuszki 22. Podpisane formularze można także wysłać pocztą (liczy się data wpływu do urzędu) lub na adresy mailowe: hannagrabus@powiatkoscian.pl, bartekjankowski@powiatkoscian.pl.

Ze strony powiatu kościańskiego można pobrać formularz zgłoszeniowy dla pełnoletnich i dla dzieci, regulamin rajdu, klauzulę informacyjną oraz mapę trasy rajdu. Należy mieć na uwadze, że tylko zapisane osoby będą mogły skorzystać z darmowego posiłku oraz zostaną zgłoszone do ubezpieczenia. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania rajdu z powodów związanych z sytuacją epidemiczną.