Trwają zapisy drużyn do gry miejskiej „Kryptonim Wolność”

Będzie to już 9. edycja dorocznej historycznej zabawy odbywającej się w Kościanie z okazji Powstania Wielkopolskiego. W tym roku gra miejska odbędzie się w sobotę 15 lutego.

Gra Miejska w Kościanie

Jak zwykle centrum miasta zamieni się w planszę do gry, a uczestnicy będą musieli wykonać specjalnie przygotowane dla nich w tym dniu zadania. Przypomnijmy, że fabuła gry inspirowana jest historycznymi wydarzeniami z nocy 29 na 30 grudnia 1918 roku, kiedy to Kościańska Rezerwa Skautowa przeprowadziła akcję o kryptonimie “Wolność”, rozpoczynając tym samym powstanie w Kościanie. Zakończyło się ono 16 lutego 1919 roku w rocznicę rozejmu w Trewirze.

W tym roku nie zabraknie stałych i lubianych elementów gry, ale mają pojawić się również nowe niespodzianki.

Do udziału w grze organizatorzy zapraszają zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe i dzieci. To świetna zabawa dla całych rodzin.  Drużyny powinny składać się z 5-8 członków. Zapisy poprzez stronę internetową gramiejska.koscian.pl.

Mniejsze grupy lub pojedynczy gracze mogą zgłaszać się natomiast w dniu o godz. 10.00 na kościańskim Rynku do gazeciarzy. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.