Trwa remont mieszkania pani Józefy

M.in. strażacy pomagają w odbudowie mieszkania Józefy Bernackiej z Borowa, które zostało doszczętnie zniszczone w wyniku pożaru, do którego doszło w grudniu, dzień przed wigilią. Starsza pani w pożarze straciła męża.

Przypomnijmy, że tragiczny pożar w gminie Czempiń wybuchł około godziny 5.00 nad ranem. Ogień zaskoczył śpiące, starsze małżeństwo, dlatego zdążył się mocno rozwinąć. Ewakuowano 80-letnią panią Józefę, niestety życia 84-letniego jej męża nie udało się uratować.

Mieszkanie, w którym małżeństwo żyło przez 45 lat swojego 61-letniego wspólnego życia i wychowało piątkę dzieci, spłonęło doszczętnie. A zaledwie dwa tygodnie przed wybuchem pożaru wnuczka państwa Bernackich, Marta Konieczna skończyła remont łazienki dla dziadków z przystosowaniem dla starszych osób. Ponadto mieszkanie było malowane i kupione do niego nowe drzwi.

Wszystko w jednej chwili spłonęło, i to jeszcze na samo Boże Narodzenie. Dlatego jeszcze w święta Marta Konieczna przystąpiła do działania. Założyła zbiórkę na odbudowę mieszkania na portalu zrzutka.pl. Ponadto zgłosiła się do osób dobrej woli z prośbą o ubrania, meble i wszelkie niezbędne rzeczy dla pani Józefy. Odpowiedź przyszła szybko. Już na początku bieżącego roku dla pani Józefy przekazano wiele rzeczy wśród których były m.in. ubrania, kosmetyki, pościele, naczynia i garnki, drobne meble, a nawet telewizor i pojedyncze materiały budowlane.

23 stycznia zakończono prowadzoną zbiórkę, a udało się zebrać blisko 25 tys. zł. W połowie stycznia rodzina przystąpiła do remontu własnymi siłami. Skuwanie zwęglonych ścian okazało się jednak niełatwym zadaniem. Z pomocą pospieszyli jednak strażacy ochotnicy z Gorzyc i Starego Gołębina. Duże wsparcie udzieliło także sołectwo oraz mieszkańcy Borowa.

Pomoc jednak nadal jest potrzebna. Jak informuje pani Marta, zrzutka wprawdzie została zakończona, ale pieniądze nadal można wpłacać. W tej chwili ściany zostały już skute, zakładana jest elektryka i zamawiane będą nowe okna. Ale kilka rzeczy trzeba jeszcze kupić, w tym drzwi, grzejniki i materiały budowlane. Wsparcie finansowe będzie więc mile widziane. Ponadto brakuje także mebli kuchennych. Pieniądze można nadal wpłacać na: zrzutka.pl/jvx327. Z kolei bieżące informacje dotyczące postępów związanych z remontem oraz kontakt do Marty Koniecznej: www.facebook.com/Pomoc-w-odbudowie-mieszkania-pani-Jozefy.