Trwa przebudowa Jesionowej w Kościanie

W ramach inwestycji budowana jest nawierzchnia bitumiczna. Wcześniej została wykonana kanalizacja deszczowa przebiegająca w tej ulicy oraz we fragmencie ul. Łąkowej.

Zadanie samorządu miejskiego pod nazwą „Budowa ulicy Jesionowej w Kościanie wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Powstańców Wielkopolskich” obejmuje modernizację fragmentu ulicy Jesionowej o nawierzchni gruntowej na odcinku 146 metrów. W ramach zadania tworzone są zjazdy do posesji oraz jednostronny chodnik z kostki betonowej. Powstanie także wyniesione, oświetlone przejście dla pieszych oraz przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Powstańców Wielkopolskich.


Istotną częścią tej inwestycji było wykonanie kanalizacji deszczowej. To zadanie zostało sfinansowane z budżetu powiatu kościańskiego. – Samorząd powiatu sfinansował budowę kanalizacji we fragmencie ul. Łąkowej oraz Jesionowej. Miasto z kolei zrewanżuje się dokładając ze swojego budżetu do przebudowy ul. Łąkowej, którą planuje przeprowadzić powiat. Samorząd złożył już wniosek o dofinansowanie na tę inwestycję i rozpocznie ją po uzyskaniu dofinansowania informuje zastępca burmistrza Kinga Czarnecka.

Z kolei zadanie, które przeprowadza teraz miasto zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości około 288 tys. zł. Jego wartość wynosi natomiast 491,5 tys. zł. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Czempiniu Sp. z o.o. Po zrealizowaniu inwestycji cała ulica Jesionowa będzie miała nawierzchnię asfaltową.