Trwa montaż zadaszenia zabytkowej wiaty [ZDJĘCIA]

Na parkingu przy stacji PKP w Kościanie rozpoczął się montaż stalowej konstrukcji zadaszenia zabytkowej wiaty, która będzie chronić przed deszczem blisko sto rowerów. Na placu budowy pojawiły się też słupy oświetleniowe.

Prace na budowie parkingu przy kościańskim dworcu wznowiono po kilku miesiącach przerwy. Stalowe filary stanowiące podporę zabytkowej wiaty peronowej wykonawca osadził w gruncie na początku grudnia. Odnowioną konstrukcję ustawiono przy kolejowej wieży ciśnień od strony torowiska. Od tego momentu niewiele się tam działo.

W tym tygodniu wykonawca przystąpił do montażu stalowych ceowników stanowiących konstrukcję, do której przymocowane zostanie zadaszenie wiaty. Przez cały miniony tydzień robotnicy zajmowali się ich malowaniem.

Powstająca wiata dla rowerów jest częścią budowanego przy stacji kolejowej parkingu dla ponad stu samochodów. W piątek na placu budowy pojawiły się słupy oświetleniowe, do których przymocowane zostaną ledowe oprawy. Do wykonania pozostały jeszcze prace brukarskie związane z budową nawierzchni. Po ich zakończeniu rozpocznie się malowanie pasów oraz montaż znaków.

Przypomnijmy, że według najnowszych informacji parking przy dworcu zostanie oddany do użytku pod koniec drugiego kwartału bieżącego roku. Inwestycja ta realizowana jest w ramach modernizacji linii kolejowej E-59 Poznań-Wrocław.

Fot. Maciej Sibilak