Trwa gra miejska „Kryptonim Wolność” [ZDJĘCIA]

Dzisiejsza sobota w centrum Kościana oraz na Łazienkach stała się planem do gry miejskiej nawiązującej do Powstania Wielkopolskiego. W tym roku w historycznej zabawie bierze udział rekordowa liczba uczestników. Drużyn jest około 70.

Kościan Gra Miejska 2020

Gra Miejska odbywa się w Kościanie już po raz dziewiąty. Tym razem misje do wykonania dla graczy skupiają się w centrum miasta oraz na Łazienkach. Miejsca, gdzie toczy się gra to m.in. ulica Wrocławska, plac Paderewskiego, mostki za sądem przy ul. Moniuszki, Urząd Miasta, strzelnica LOK, kawiarnia Saskia.

Nowością jest teren dawnej gazowni, gdzie odbywa się „misja aliancka”. Nie mogło także zabraknąć „misji arsenał”, która tradycyjnie rozgrywana jest na terenie szpitala neuropsychiatrycznego. To tutaj w nocy z 29 na 30 grudnia 1918 roku Kościańska Rezerwa Skautowa przeprowadziła akcję o kryptonimie “Wolność” doprowadzając tym samym do oswobodzenia miasta.

Sporo dzieje się także na Łazienkach. Jest tu m.in. namiot, małpi gaj, sikawki na boisku, zadania odbywają się również na górze Ferfeta i drewnianym moście. W tym miejscu zakończy się zabawa, a w oczekiwaniu na wyniki zawodnicy będą mogli posilić się grochówką oraz kiełbaskami z ogniska przy akompaniamencie melodii patriotycznych.

Fot. M. Sibilak