29. Finał WOŚP. Relacja ze Śmigla [ZDJĘCIA]

Wolontariusze już od samego rana zbierają datki na ulicach w centrum miasta oraz w miejscowościach gminy. Serce sztabu znajduje się przy Centrum Kultury w Śmiglu.

Śmigiel. Finał WOŚP

Słoneczna, lekko mroźna niedziela zachęca do wyjścia z domu. Atrakcje zlokalizowane są na świeżym powietrzu, przed Centrum Kultury, dzięki czemu można zachować reżim sanitarny.

O godz. 14.00 rozpoczęto wesołe popołudnie od zmotoryzowanego korowodu ulicami Śmigla. Pojazdy grup Wind Wolves, Yuma Teams, Raptor 4 x 4 oraz strażacy z OSP Śmigiel ruszyły spod Polo marketu i w głośnym przejeździe udały się w stronę Centrum Kultury.

Samochodowe wraki można teraz podziwiać pod budynkiem CK. Stoi tutaj również namiot grupy motocyklowej Wind Wolves, pod którym znajduje się duże serce z materiału, na którym można się podpisywać na pamiątkę.

Trwają także licytacje telefoniczne. Przedmioty można oglądać na Facebooku Centrum Kultury i licytować. Natomiast największa atrakcja licytacji, czyli samochód mitsubishi colt przekazany przez Yuma Team stoi przed wejściem do Centrum Kultury.

 – W Śmiglu na licytacje wystawiono wiele atrakcyjnych gadżetów, a wśród nich jest perełka, czyli ten samochód. Pojazd jest dostosowany do wyścigów rajdowych. Jest cały pomalowany na nowo, dodatkowo w barwach orkiestrowych. Jest zarejestrowany, więc można go także użytkować na co dzień. Kilka osób już pytało się o ten samochód, myślę więc, że zainteresowanie będzie nim duże. W trudnym czasie nie liczymy na jakieś wielkie kwoty, ale auto powinno sprzedać się za minimum czterocyfrową kwotę – podkreśla Piotr Błaszkowski, zastępca dyrektora Centrum Kultury w Śmiglu.

Licytacje potrwają do godz. 18.00. A tegoroczny, 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzony jest na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Fot. Milena Waldowska