Tragiczne zatrucie czadem. Dwie osoby nie żyją [ZDJĘCIA]

Kobieta i mężczyzna nie żyją po zatruciu się tlenkiem węgla w jednym z mieszkań w Śmiglu. Do tragicznego zdarzenia doszło w środę późnym wieczorem na ul. Kościuszki.

Straż pożarna o zdarzeniu została zaalarmowana o godz. 21.34. Na miejsce wysłano jednostkę Państwowej Straży Pożarnej z Kościana oraz jednostkę OSP ze Śmigla. – Po przybyciu strażaków na miejsce zespół ratownictwa medycznego już prowadził reanimację dwóch nieprzytomnych osób  znajdujących się w mieszkaniu budynku wielorodzinnego. Strażacy również przystąpili do działania, pomagając ratownikom. Po kilkudziesięciu minutach udzielania pomocy poszkodowanym, nie udało się niestety przywrócić ich czynności życiowych i stwierdzono ich zgon informuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Zmarłe osoby to 66-letni mężczyzna oraz 64-letnia kobieta. Na miejscu pojawiła się również policja i prokurator. Użyty przez strażaków miernik wskazał obecność tlenku węgla w mieszkaniu, który najprawdopodobniej pochodził od piecyka gazowego. Dodajmy, że w budynku znajduje się sześć mieszkań i wszystkie są ogrzewane w podobny sposób. Strażacy sprawdzili pozostałe mieszkania, ale nie stwierdzono w żadnym z nich nieprawidłowości.

AKTUALIZACJA:
Jak poinformowała nas policja, to 66-letni mężczyzna, który przebywał w mieszkaniu wezwał służby ratunkowe. – Mężczyzna powiadomił Wielkopolskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że jego żona straciła przytomność. Od początku istniało podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla relacjonuje Paulina Piechowiak z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Przybyłe na miejsce służby zastały już dwie nieprzytomne osoby. Jak już wiemy z relacji strażaków, niestety ani kobiety, ani mężczyzny nie udało się uratować. Czynności śledcze w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie pod nadzorem prokuratora rejonowego.

Fot. Kościan112